Menu Content/Inhalt
Úvod
Stiahnite si správu o nehode
[01. jún 2010]

SKP SATC Od 1. júna musia mať všetci vodiči vo svojich autách tlačivo správy o nehode, ktoré je nutné vyplniť ak k nehode nebola privolaná polícia. SATC vám ponúka link na stiahnutie správy o nehode v slovenskom aj v anglickom jazyku. Postup ako správne tlačivo vyplniť radí Slovenská kancelária poisťovateľov:

1. Používajte len jednu sadu tlačív pre 2 zúčastnené vozidlá. Nie je dôležité, kto tlačivo dodá a vyplní. Použite prepisovacie pero a píšte tak, aby boli čitateľné aj kópie.
2. Pri vyplňovaní Správy o nehode dávajte pozor na nasledujúce upozornenie: - otázky v bode 8 sa vzťahujú na Vaše doklady o poistení (číslo dokladu o poistení zodpovednosti, zelenej karty), - otázky v bode 9 sa vzťahujú k Vášmu vodičskému preukazu, - v bode 10 označte presne miesto stretu, - v bode 12 označte krížikom tu variantu (1-17), ktorá sa týka Vašej nehody a na konci uveďte počet Vami označených políčok, - v bode 13 vyhotovte nákres nehody.
3. Nezabudnite uviesť prípadných svedkov nehody, ich mená a adresy, hlavne pokiaľ sa Váš názor odlišuje od ostatných účastníkov nehody.
4. Vyplnenú Správu o nehode podpíšte a nechajte ju podpísať aj druhému vodičovi. Kópiu odovzdajte druhému účastníkovi a originál si ponechajte Vy za účelom odovzdania Vášmu poisťovateľovi.

Tlačivo „Správa o nehode“ zodpovedá modelu vytvorenému Európskou asociáciou poisťovní - Comité Européen des Assurances (CEA). Je vytvorené pre uplatnenie nárokov na náhradu škody pri všetkých dopravných nehodách. Slúži k zaznamenaniu skutkového stavu a pre jeho vyplnenie nie je potreba dohody o otázke zavinenia. Podľa informácie zo Slovenskej kancelárie poisťovateľov môžu byť uvedené aj protichodné výpovede. SATC vás súčasne v krátkom prehľade informuje ako je to s európskou Správou o nehode v susedných krejinách a dovolenkových destináciách

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Počasie

Bratislava
---
Bratislava °C | Poprad °C | Budapešť °C | Zadar °C | Dubrovnik °C | Ulcinj °C

Kto je na stránke