Menu Content/Inhalt
Úvod
Bezpečnosť na cestách musí byť spoločnou prioritou
[12. október 2011]

FIADekáda

Rok 2011 bol vyhlásený OSN a WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) ako rok začiatku rozsiahlej kampane Decade of Action for Road Safety 2011-2020, na Slovensku známej pod názvom Dekáda akcie za bezpečné cesty 2011-2020. Medzinárodná motoristická federácia FIA, ako jeden z hlavných iniciátorov a signatárov tejto dlhodobej kampane, odštartovala koncom leta 2011 akčný program FIA Action for Road Safety, ktorého cieľom je zdôrazňovať a propagovať význam cestnej bezpečnosti. FIA využíva na prezentáciu cieľov kampane jednak svoje súťaže (Formula 1, WRC, a ďalšie), ale aj jedinečnú sieť svojich členských autoklubov na celom svete. Slovenský autoturist klub (SATC), ako riadny člen FIA sa v máji 2011 podieľal na odštartovaní celej kampane a súčasne sa zaviazal  - nielen v priebehu roku 2011, ale počas trvania celej dekády - prispievať k realizácii akčného programu FIA Action for Road Safety na Slovensku. Fotogaléria klikni tu.

Deti primaciálne

 SATC je momentálne na Slovensku kapacitne najväčším subjektom, aktívnym v oblasti detskej dopravnej       výchovy. Výučbu realizujeme na našom stálom detskom dopravnom ihrisku v Bratislave - Petržalke, a  prostredníctvom mobilného detského dopravného ihriska aj v celej Bratislave a okolí (kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. ). V  rámci vyššie uvedených kampaní sme sa na jeseň tohto roku rozhodli osloviť nielen deti, ale aj širšiu verejnosť  (mládež, dospelých). Cieľom našich prezentácií je najmä upriamiť povedomie účastníkov cestnej premávky na 3 základné prvky pasívnej bezpečnosti v cestnej premávke:

bezpečnostné pásy: efektivitu bezpečnostných pásov demonštrujeme prostredníctvom simulátora nárazu, ktorý simuluje čelný náraz do pevnej prekážky v rýchlosti 11 km/h

jazda bez alkoholu: pomocou špeciálnych okuliarov, tzv. “drunk busters”, simulujeme zhoršené videnie pod vplyvom alkoholu (1.3 ‰ alkoholu v krvi)

jazda na bicykli alebo motocykli s ochrannou prilbou: pomocou jednoduchej simulácie pádu surového vajíčka vieme demonštrovať vysokú efektivitu ochrannej prilby cyklistu alebo motocyklistu

V septembri tohto roku sme sa podieľali na 3 dopravno-bezpečnostných prezentáciách: 22.9.2011 v Bratislave na Primaciálnom námestí (akcia bola súčasťou tzv. Európskeho týždňa mobility), 25.9.2011 rovnako v Bratislave na Dulovom námestí pri príležitosti otvorenia novej cyklotrasy do Rakúska a 24.9.2011 v Hurbanove v rámci Dňa otvorených dverí v hurbanovskom pivovare. V prípade, ak máte záujem o slovenské materiály ku kampani Dekáda akcie za bezpečné cesty 2011-2020 , alebo o demonštráciu hore uvedených prvkov cestnej bezpečnosti na vašom podujatí, kontaktujte prosím Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Počasie

Bratislava
---
Bratislava °C | Poprad °C | Budapešť °C | Zadar °C | Dubrovnik °C | Ulcinj °C

Kto je na stránke